Představujeme
úspěšné příběhy Tichého města

Akumulátorová zahradní technika Husqvarna se stala tichým společníkem klientů Domova sv. Josefa

Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem je jediné lůžkové zařízení v Česku, které komplexně pečuje o nemocné s roztroušenou sklerózou. Tiché a vlídné prostředí je důležitou součástí jejich léčebné terapie. Rozhodli jsme se domovu věnovat akumulátorovou techniku v čele s robotickou sekačkou Husqvarna Automower®. Věříme, že náš dar bude ve zdejším rozlehlém areálu, kde se klienti pohybují a odpočívají, přínosem v péči o zeleň a pomůže zachovat klidnou atmosféru.

Spolupráce s Domovem sv. Josefa je praktickou ukázkou toho, jak významný přínos může moderní bezemisní akumulátorová technika mít pro každodenní život.

Poděbrady chtějí být díky robotickým sekačkám Husqvarna Automower tichým a zdravým městem

Město Poděbrady spustilo v červnu roku 2021 projekt „Tiché a zdravé město“, kterým chce změnit dosavadní praxi údržby travnatých ploch v Centrálním lázeňském parku a stát se tak jedním z prvních míst v Česku, kde k péči o městskou zeleň přistupují s ohledem na udržitelnost, šetrnost k přírodě i zvýšení komfortu zdejších obyvatel i návštěvníků. O část poděbradského centrálního lázeňského parku se stará celkem 7 robotických sekaček Husqvarna Automower®.

„Poděbrady jsou členem Národní sítě Zdravých měst a právě zdraví, kvalita života a kvalitní údržba parků je jedním z významných ukazatelů města o udržitelný rozvoj. Náš projekt Tiché a zdravé město chce přispět ke zlepšení podmínek pro spokojený život našich občanů,“ uvádí 1. místostarosta Poděbrad Mgr. Roman Schulz a dodává: „Pevně věřím, že se tento moderní přístup k údržbě travnatých ploch osvědčí a že se přiblížíme světovým trendům v péči o veřejná prostranství a městskou zeleň.“

Cílem do budoucna je tento ekologický a energeticky úspornější systém postupně zavést do celého centrálního lázeňského parku a potažmo do dalších oblastí města Poděbrady.

Chci poradit